Services

October 31 2018

animal stuff @Abderry Show October 31 2018

Photographer Robyn Chadwick

Dressage Class 1 
Judge Sue Paterson   Writer Sue Townson

Test of Choice
Rider Horse Place
Beth Wilson Arohanui 1st
Beth Wilson Alto et Audax 2nd
Beth Wilson Alto et Audax 3rd
Chrissy van den Brink Ted 4th
Katrina Misa Eve 5th


Dressage Class 2

Test of Choice
Rider
Horse Place
Chanel Hargrave Irish (Yamaman Vital - Personify by Personal Escort) 1st
Emily Carter Minnie 2nd
Chanel Hargrave Irish (Yamaman Vital - Personify by Personal Escort 3rd
Emily Carter Minnie 4th
Henry O'Leary Willesdern Green 5th


Showjumping

 

Judge:  Gill Jamieson   Timekeeper: Louise Emshey    Gate: Diana Jolly

 SJ Class 1 40cm - 50cm - CTT    Course A

Rider Horse Place
Grace Tilyard De Burro 1st
Molly Anderson Cody 2nd
Molly Anderson Cody 3rd
Grace Tilyard De Burro 4th
Jessica Steele Nikau 5th

 SJ Class 2   0.60m  (CTT)
Rider
Horse Place
Grace Tilyard De Burro 4 faults 1st=
Jessica Steele Nikau  4 faults 1st=
    3rd
    4th
    5th

 SJ Class 3   0.70m  AM3 2 Phase
Rider
Horse Place
Jessica Grundy Marge 4 faults 1st=
Jessica Grundy Marge 4 faults 1st=
Deborah Steele Little Joe  E 3rd
    4th
    5th


 SJ Class 4  0.80m  (CTT)
Rider
Horse Place
John Richards Elf 1st
John Richards Elf 2nd
    3rd
    4th
    5th

 
 SJ Class 5  0.90m  A2 (Speed)
Rider
Horse Place
Deborah Steele Little Joe 1st
Melissa Marriner Bam Bam 2nd
Annie Tibbotts Airthrey Dasher 3rd
John Richards Elf 4th
Annie Tibbotts Airthrey Dasher 5th
 

 SJ Class 6  0.90m AM3 (Two Phase)
Rider
Horse Place
John Richards Elf 1st
    2nd
    3rd
    4th
    5th

 SJ Class 7  1M  Table A2
Rider
Horse Place
Jillian Gordon Above Rubies 1st
Kayla Sinclair Bella Donna 2nd
Beth Wilson Arohanui 3rd
Kayla Sinclair Bella Donna 12 faults 4th
John Richards Elf            E 5th
 
  SJ Class 8 1.05m  AM3 Two Phase
Rider
Horse Place
Bridget Sullivan Judicious 1st
Jillian Gordon Above Rubies 2nd
Bridget Sullivan Judicious 3rd
Kayla Sinclair Bella Donna 4th
    5th
 
footer1.gif