Services

January 15 2020

animal stuff @Abderry Show January 15 2020

Photographer Mackenzie Sattler

 

Dressage Class 1  Judge Sue Paterson   Writer Shona Kyle

Test of Choice
Rider Horse Place
Becky Dickens Tilly 1st
Fleur von Batenburg Renegades Night Rider 2nd
Elaine van den Berg Regal Cullen aka Boo 3rd
Lauren Simpson Dashkavon 4th
Elaine van den Berg Regal Cullen aka Boo 5th


Dressage Class 2

Test of Choice
Rider
Horse Place
Maree Eggleton Henton Amour 1st
Lynda Beresford A J Maximus 2nd
Maree Eggleton Henton Amour 3rd
Lauren Simpson Dashkavon 4th
Lucy Tucker Jeffery 5th=
Sue Buscke Ash 5th=


Showjumping

 
 

Judge:  Gill Jamieson   Timekeeper: Louise Emshey    Gate: Diana Jolly

 SJ Class 1 60cm - CTT    Course A

Rider Horse Place
Michael Boulgaris Genie 1st
Dylan Jones Rain 2nd
Odette Strawbridge Smokie 3rd
Kirsten Hence Bojangles 4th
Michael Boulgaris Genie 5th

 SJ Class 2   0.70m  (CTT)
Rider
Horse Place
Rebecca Bell Chopper 1st
Michael Bougaris Genie 2nd
Meredith Williams Nevada 3rd
Kirsten Hence Victor 4th
Michael Boulgaris Genie 5th

 SJ Class 3   0.80m  CTT
Rider
Horse Place
Meredith Williams Nevada 1st
Tyla Hackett Campeon Betty 2nd
Crystal Hackett Campeon Evie 3rd
Laura Daly Steppen Wolf 4th
Lauren Simpson Dashkavon 5th


 SJ Class 4  0.85m  2phase
Rider
Horse Place
Crystal Hackett Campeon Maisie 1st
Tyla Hackett Campeon Betty 2nd
Vanessa Marshall Jedi 3rd
Rebecca Bell Chopper 4th
Michael Boulgaris Genie 5th

 
 SJ Class 5  0.95m  A2 (Speed)
Rider
Horse Place
Vanessa Marshall Jedi 1st
Kirsten Hence Jack 2nd
Vanessa Marshall Jedi 3rd
Poppy Kempster Fox 4th
    5th
 

 SJ Class 6  1m CTT
Rider
Horse Place
Lauren McKinlay RockQ 1st
Sacha Thomas Adagio Nova 2nd
Sacha Thomas Adagio Nova 3rd
    4th
    5th

 SJ Class 7  1.05m  Table A2
Rider
Horse Place
Lauren McKinlay RockQ 1st
    2nd
    3rd
    4th
    5th
 
  SJ Class 8 1.10m  AM3 Two Phase AM3
Rider
Horse Place
Isabelle Saxton Alfie 1st
Sacha Thomas Beauregard 2nd
Sacha Thomas Beauregard 3rd
    4th
    5th
 
 
footer1.gif